Pradžia Patarimai iš patirties Kodėl neverta apsiriboti tik Airbnb ir Booking? Bei kiti svarbūs portalai jūsų nuomos skelbimams

Kodėl neverta apsiriboti tik Airbnb ir Booking? Bei kiti svarbūs portalai jūsų nuomos skelbimams

Autorius Žavinta Kiliūtė

„Kas geriau, Airbnb ar Booking?“ – klausia naujokai ir diskusijose prasideda argumentai ir prieš abu portalus, kurie mums neša didžiausią pelną. Visame pasaulyje, įskaitant Lietuvą, tai vieni populiariausių portalų, kuriuose rezervuojamos trumpesnės ar ilgesnės viešnagės.

Ir kol diskusijose vieni gula kryžium už Airbnb, kiti už Booking, aš tikrai siūlau neapsiriboti vien tik šiais. Tuo labiau rinktis ir dirbti tik su vienu iš jų. Kuo labiau būsite matomi, tuo daugiau sulauksite svečių ir uždirbsite pinigų. Juk to ir siekiame, ar ne? Jau mūsų bobutės žinojo, o investuotojai tai iš naujo kartoja – nelaikykite visų kiaušinių vienoje pintinėje.

Kodėl dirbti tik su viena platforma yra klaida?

Žinau ne vieną žmogų užsiimantį trumpalaike nuoma ir dirbantį tik su Airbnb arba Booking platforma. Pagrindinis tokio pasirinkimo argumentas yra, jog „užsakymų ir taip užtenka“ arba „ta kita platforma man nepatinka, sunku naudotis“.

Jei iš tiesų dirbdami su viena platforma pasiekiate 90-100 proc. užimtumą – sveikinu! Toliau galite neskaityti 🙂 Žinoma, populiariose vietose, kur didesni svečių srautai, pasiekti tokį užimtumą įmanoma. Tačiau tokia laime pasigirti gali gal 10 proc. visų Lietuvoje veikiančių trumpalaikės nuomos būstų.

Tuo tarpu antras argumentas man skamba iš kosmoso srities, sorry. Išmokti šiais laikais galima viską, o tai, kad patinka ar nepatinka čia jau asmeninis reikalas, kuris neturi kirstis su verslu. Man pvz. nepatinka lifto spalva, bet tai nereiškia, jog aš į 12 aukštą lipsiu laiptais.

Iš savo patirties galiu pasakyti, jog esama „bangų“ – užeina visi iš Airbnb registruojasi, po kelių dienų visi užsakymai tik per Booking‘ą, paskui tuščias tarpas, kuris užsipildo taip vadinamais privačiais užsakymais iš įvairių kitų portalų. Tačiau kai dirbama su visais įmanomais – užimtumas net ir per karantiną nebuvo itin sumažėjęs. Taigi, pelningai dirbti, mano nuomone, galima tik išnaudojant visus galimus rezervacijų priėmimo kanalus.

Tačiau pelnas nėra vienintelė priežastis naudoti daugiau nei vieną portalą nuomai.O dabar pasakykite, ką darysite, kai jūsų trumpalaikės nuomos profilį tame vieninteliame dievinamame portale užblokuos? O taip būna tiek su Airbnb, tiek su Booking, užtenka pasigooglinti ir paskaitysite įvairių istorijų. Nuo to neapsaugoti net ir viską darantys teisingai ir sąžiningai. Netekti vienintelio pajamas generuojančio profilio būtų tikrai stresinė ir labai nemaloni situacija. Ir tuomet pradėti ieškoti alternatyvų bei registruotis, reklamuotis jau šiek tiek vėlu – gausite pauzę be pajamų.

Kodėl verta skelbtis ir mažiau populiariuose portaluose?

Kai kalba pasisuka apie daugiau nei vieną ar du portalus, kuriuose reikėtų pateikti informaciją, iškart galvojama apie papildomą darbą. Taip, reikės visuose pateikti informaciją ir ją atnaujinti, jei pasikeis. Visuose reikės pakeisti kainas ir apribojimus, kaip apie juos bus nuspręsta. Reikės bendrauti su būsimais ar potencialiais svečiais skirtingose platformose.

Tačiau šiek tiek papildomo darbo yra verta rezultato.

Daugiau užsakymų

Įsitraukę į daugiau trumpalaikei nuomai skirtų portalų, padidinate savo matomumą ir tuo pačiu užsakymų skaičių. Kuo daugiau užsakymų gausite, tuo daugiau pajamų gausite – logiška, ar ne? Jei apsiribosite viena ar pora pasirinktų rezervavimo platformų, apsiribosite tik siaura potencialių nuomininkų dalimi.

Atminkite, kad yra ne viena trumpalaikei nuomai skirta platforma, kurių kiekviena turi didelę rinkos dalį su skirtingomis bendruomenės dalimis. Daugelis potencialių nuomininkų lankysis tik vienoje iš tų svetainių ieškodami nuomojamo būsto, remdamiesi savo ankstesne patirtimi, o ne tikrindami visus portalus iš eilės.

Kitaip tariant, jei jūs nuomojate tik per Airbnb, o potencialus svečias įpratęs rezervuoti tik per Booking – jis jūsų būsto tarp pasirinkimų net nemato ir, žinoma, neišsinuomos.

Sumažinami nuostoliai dėl neužimtų dienų

Kiekviena diena, kuomet butas stovi tuščias yra nuostolis, nes bet kokiu atveju reikia mokėti mokesčius, yra paimtas verslo liudijimas trumpalaikei nuomai, galbūt mokate paskolos grąžinimo įmokas ir t.t. Šios išlaidos kaupiasi kasdien, todėl norint gauti maksimalų investicijų pelningumą, reikia sumažinti laisvų dienų skaičių. Užimtumas trumpalaikės nuomos, kaip ir viešbučių srityje, yra itin svarbus.

Jei dirbate tik su viena platforma, greičiausiai jūsų kalendoriuje daug įvairaus ilgio tarpų, o užimtumas yra minimalus. Padidindami savo matomumą, padidinate užimtumą ir sumažinate nuostolius.

Nereikia taikstytis su nenorimais svečiais

Kuomet esate labiau matomi, sulaukiate daugiau užklausų, nereikia bijoti, jog būstas liks neišnuomotas, todėl galite sugriežtinti priėmimo taisykles. Galbūt norėdami užpildyti kalendorių priimdavote visus svečius, net ir kuomet jautėte, jog to daryti nenorite. Kuomet turite didesnį srautą pas jus apsistoti norinčių svečių, galite kelti savo taisykles.

Pavyzdžiui, galite padidinti minimalios viešnagės laiką, padidinti kainą, nustatyti didesnį minimalų svečio amžių, nepriimti svečių su gyvūnais ar padidinti nuostolių dengimo depozitą. Visa tai leis jaustis geriau, nebijant, jog būstas liks tuščias ir neturėsite svečių.

Portalai trumpalaikės nuomos skelbimams

Taigi, Airbnb ir Booking jau žinote. O kokios yra tarptautinės nakvynės rezervavimo sistemos bei skelbimų portalai, kuriuos turite žinoti ir išbandyti?

  • Vrbo (HomeAway).
  • Tripadvisor.

Šie du portalai veikia tokiu pat principu kaip ir Airbnb bei Booking. Bendravimas su svečiais vyksta platformoje, rezervacijas galima daryti automatines arba galima tik priimti užklausas, o tvirtinti rankiniu būdu. Apmokėjimas taip pat vykdomas per portalus. Tad niekuo nereikia rūpintis.

  • Kurapsistoti.lt
  • Enuoma.lt
  • Trumpam.lt

Tai specializuoti nuomai ir trumpalaikei nuomai skirti skelbimų portalai. Trumpam.lt komunikaciją žinutėmis palaiko portalo viduje, o visa kita, įskaitant apmokėjimus jau jūsų pasirinkimas. Kiti skelbimų portalai taip pat suteikia tik informaciją apie jus, o dėl laisvų datų ir rezervacijos reikia kontaktuoti tiesiogiai. Kadangi specializuoti, iš jų ateina tikrai nemažai užklausų.

  • Skelbiu.lt
  • Aruodas.lt
  • Alio.lt

Didžiausi skelbimų portalai turi skiltis nuomai ir drąsiai galima skelbtis juose. Skelbiu.lt iš šios trijulės atveda daugiausiai potencialių svečių užklausų.

  • Socialiniai tinklai

Turėti nuomojamo būsto paskyrą Facebook ar Instagrame taip pat naudinga. Dėl Instagramo nesu tikra, tačiau FB naudoju pati ir užklausų bei rezervacijų turiu tikrai nemažai būtent ateinančių per nuomojamo būsto FB paskyrą.

  • Vizitinės kortelės

Taip, tai atgyvena ir aš taip galvoju, bet patikėkit, tai veikia. Visuose butuose yra vizitinės kortelės ir jas žmonės pasiima. Ir vėliau paskambinę pasisako „aš jūsų vizitinę pasiėmiau, buvau pas jus anksčiau, vėl atvykstu į jūsų miestą“. Ypač veikia su verslo klientais, atvykstančiais specialistais, latviais ir rusais.

  • Tinklalapis

Visada naudinga turėti ir savo mini tinklalapį, į kurį vestų visos kitos jūsų reklamos. Galima netgi padaryti rezervacijos formą. Galimybių šiais laikais daug.

Ir garantuotai dar ką nors praleidau. Tačiau net ir išbandę puse čia paminėtų tinklalapių, padidinsite savo matomumą ir sulauksite daugiau klientų. O taip ir karantinai, ir ne sezonas prabėgs greičiau.

Nepraleiskite