Pradžia Patarimai iš patirties Kodėl netaikau mažesnės kainos „poros valandų nuomos užsakymui“?

Kodėl netaikau mažesnės kainos „poros valandų nuomos užsakymui“?

Autorius Žavinta Kiliūtė

Kai sulaukiau skambučio su klausimu „kiek kainuos buto nuoma porai valandų?“ atsakau pateikdama paros kainą.  Tad iš kart seka klausimas „ o kodėl porai valandų kaina tokia pati kaip visai parai?“. Paprastai su klientais nesismulkinu ir išsamiai neaiškinu, tačiau pati esu apsiskaičiavusi, kad per jokius finansinius rėmus neapsimoka nuomoti porai valandų už gerokai mažesnę nei paros kainą. Kodėl? Todėl, kad išlaidos yra absoliučiai vienodas ar nuomočiau valandai, ar parai, tad kodėl aš turiu save nuskriausti ir patirti nuostolį?

Šioje vietoje gal turėčiau patikslinti, jog mano butai nėra su vaizdu į saulėlydį, su apvalia lova ir džiakuzi prie lango (ar kas ten dabar svarbu pasimatymų butams?). Orientuojuosi į svečius atvykstančius nuo vienos dienos iki 2 mėnesių laikotarpiui. Tačiau užklausų kelioms valandoms sulaukiu taip pat, nors niekada niekur nesireklamavau būtent valandinei nuomai.

Per visą savo darbo nuomos srityje istoriją buvo du užsakymai,  kuriems leidau viešėti kelias valandas už mažesnę nei paros kainą. Pirmasis buvo nuolatinis klientas,  studentas, kuriam reikėjo porai valandų ramaus buto nuotoliniam egzaminui laikyti.

Antras buvo verslininkas iš Vilniaus, kuriam reikėjo vietos susitikti su partneriais iš Rygos, Šiauliai buvo kaip tik pusiaukelyje.

Abiem atvejais svečiams buvo reikalingas internetas, stalas ir kavos puodelis. Nebuvo naudojamasi dušu, nebuvo reikalingas miegamasis. Tad po jų buto sutvarkymas truko vos 10-15 minučių. Tuo tarpu svečiai, kurie atvyksta kelioms valandoms pasimatymui, išnaudoja butą taip pat kaip ir gyvenantys parą.

Atvykstantys kelių valandų pasimatymui:

  • Naudojasi lova, tad reikia pakeisti patalynę, skalbti.
  • Geria kavą, šampaną, ruošia užkandžius, tad reikia tvarkyti virtuvę, valyti stalų paviršius.
  • Naudojasi dušu, rankšluosčiais,tad reikalingas pilnas vonios kambario tvarkymas.

Taigi, po poros valandų viešnagės, buto tvarkymas yra identiškas tvarkymui po dienos ar dviejų viešnagės.

Pasitelkime matematiką, čia grubus iliustracinis skaičiavimas, į kurį įtrauktos tik tvarkymo išlaidos:

  • Buto kaina parai 50  eurų. Tvarkymo paketas butui (priemonės, darbas, buto atsargų svečiui papildymas) 20 eur. Po paros jums lieka 30 eur.
  • Jei nuomojate porai valandų su sumažinta per pus kaina, sakykim 25 eur, kiek lieka jums po svečių išvykimo, jei tvarkymo išlaidos tokios pat?

Jau įsivaizduoju, kaip sakote, kad taigi tokių klientų galima priimti daug per parą, kainą galima mažinti ne per pusę, o tik iki kokių 35 eur ir pelnas bus ojojoj.

Gal tie raudonu barchatu puoštų sienų apartamentai ir turi užsakymus back-to-back kelioms valandoms visą parą ir gali surinkti didesnes sumas, tačiau jei jūs nesate orientuoti konkrečiai į valandinius užsakymus, su tokiu požiūriu sėsite į minusą.

Pabandykime pažvelgti į dar vieną scenarijų. Sakykime, jūsų standartinis svečių atvykimo laikas yra po 14 valandos, išvykimo iki 12 val. Jūs sulaukėte 3 valandų užsakymo nuo 11 val iki 14 val. Tokiu atveju negalite priimti svečio dieną prieš – nes jūsų valandinis svečias atvyksta anksčiau nei iki kada privalo išvykti ankstesni  svečiai. Taip pat negalite priimti svečio tai dienai, nes jūsų valandinis svečias išvyks tada kai oficialiai gali atvykti naujas dieninis svečias, o juk jums dar sutvarkyti butą reikia.

Taigi, čia yra mano logika ir išmąstymas, kodėl valandiniams užsakymams netaikau jokių nuolaidų. Mažiausias nuomos laikas para, mokama už parą. Jei kas nors išbūna tik pora valandų už paros kainą – prašom, negaliu uždrausti 🙂 Ir tokių užsakymų tikrai yra.

Ir pabaigai, iliustracija iš straipsnio apie valandinę nuomą ir man nesuprantamas jos kainas.

Nepraleiskite