Pradžia Nuo ko pradėti? Užsiimant trumpalaike būsto nuoma reikalinga registracija VVTAT

Užsiimant trumpalaike būsto nuoma reikalinga registracija VVTAT

Autorius Žavinta Kiliūtė

Jei viena ausim kažką girdėjote apie trumpalaikės nuomos registravimą turizmo departamente, tuomet girdėjote beveik teisingai.

Tik pora patikslinimų.

Pirma, turizmo departamento jau nėra, jis likviduotas nuo 2019 metų. O turizmo paslaugų teikėjų veiklos priežiūrą (tame tarpe ir apgyvendinimo paslaugų teikimo) atlieka Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT).

Antra, jūs nesate nenormalus, jei apie registraciją negirdėjote. Apie ją mažai kas girdėjo. Nes jei domėjotės kaip legaliai užsiimti trumpalaike nuoma, klausėte kokias nors online pamokas, skaitėte VMI medžiagą, ar klausėte patyrusių kolegų, tai legalu = mokėti mokesčius ir turėti verslo liudijimą.  

Jei kalbant atvirai, paskutinį kart kai domėjausi ar reikia registruotis (nes paklausė kolega ir sumaniau pasitikslinti), neklasifikuojamųjų apgyvendinimo paslaugų tiekėjų sąrašė buvo tik Apartamentų kompleksai. Šiandien sąrašo pabaigoje jau įrašytos ir Trumpalaikio apgyvendinimo paslaugos. Kad pakeista neseniai išduoda ir tai, jog registruojantis per elektroninius valdžios vartus, nėra pasirinkimo „trumpalaikė nuoma“. Tad realiai, elektroniniu būdu, net pildyti beviltiška, nes neteikiu nei kaimo turizmo, nei apartamentų komplekso paslaugos.

Prinstcreen iš pildomos formos.

Tačiau tyliai kamputyje snaudę VVTAT specialistai pradėjo medžioklę ir turime skambias antraštes, kaip štai „Ministerija skelbia, kad net 60 procentų trumpalaikės nuomos vietų booking.com svetainėje dirba nelegaliai“.

Na ką, nelegaliai dirbti nenorime, tad laikas registruotis.

Kaip užregistruoti trumpalaikio apgyvendinimo būstą VVTAT?

Trumpalaikės nuomos būstai priklauso Neklasifikuojamųjų apgyvendinimo paslaugų sąrašui. Šiam sąrašui taip pat priklauso:

  • Apartamentų komplekso paslaugos;
  • Kaimo turizmo paslaugos;
  • Nakvynės namų (ang. hostel) paslaugos;
  • Nakvynės ir pusryčių paslaugos;
  • Poilsio namų paslaugos;
  • Turistinio laivo apgyvendinimo paslaugos;
  • Turistinės stovyklos paslaugos;
  • Sanatorijos apgyvendinimo paslaugos;
  • Trumpalaikio apgyvendinimo paslaugos.

Tad reikalinga tik registracija. Jokie papildomi mokesčiai netaikomi, patalpos nėra audituojamos klasifikacijai gauti.

Plačiau apie Klasifikuojamųjų ir neklasifikuojamųjų apgyvendinimo paslaugų registraciją VVTAT portale.

Kaip išsiaiškinome, elektroniniuose valdžios vartuose pakeitimai dar neatlikti, tad per juos registracija negalima (nebent rinktis bet ką ir nesukti galvos, bet jei pasirinksiu kaimo turizmą, gal paskui dar kokia forma ant galvos užgrius – tad geriau iš karto daryti teisingai).

Įdomumo dėlei, pati registracijos forma portale atrodo taip:

Prinstcreen iš pildomos formos.

Kol sistema neatnaujinta, pildyti reikia senoviniu būdu – parsisiuntus pateiktą .doc formą, užpildžius ir išsiuntus nurodytu el.paštu.

Prinstcreen iš VVTAT tinklalapio.

Užpildai, išsiunti ir viskas.

Nepraleiskite