Pradžia Patarimai iš patirties Palangos močiutės ir anūkai – kaip ten su ta patalyne už 3 eurus?

Palangos močiutės ir anūkai – kaip ten su ta patalyne už 3 eurus?

Autorius Žavinta Kiliūtė

Klausimas dirbantiems pajūrio miestuose ir nuomojantiems būstus, namelius, vilas svečiams.

Ar jūsų neišmuša iš vėžių, kuomet nuvykus į Vilnių, Kauną ar Paryžių apartamentuose gaunate patalynę ir rankšluosčius be papildomo mokesčio? Jie tiesiog by default būna ten 🙂 Ir lova būna paklota. Gražiai.

Nes mane nuvykus į lietuvišką pajūrį visada trikdo tai, jog patalynė ir rankšluosčiai yra už papildomą mokestį ir dar paprašius.

Na dar suprantu močiučių Palangą ir Šventosios namelius. Tas visiškas ekonominis lygis už 50 € nakčiai 6 žmonėms. Bet, kad šią praktiką perima ir naujos statybos namuose, stilingus apartamentus nuomojantys anūkai. Ieškant kur apsistoti pajūryje už iki 100 €/ parai biudžetą daug tokių „patalynė už papildomą mokestį” arba „patalynė nemokamai apsistojant ilgiau nei 4 naktis”.

Atsitiktinio skelbimo pavyzdys.
Atsitiktinio skelbimo pavyzdys.
Atsitiktinis skelbimo pavyzdys.

Kur čia šuo pakastas su ta patalyne? Kodėl? Kokia nauda svečiui ar nuomojančiam žmogui? Kažkokie įstatymai, kurortų veiklos reglamentai? Gal aš ko nežinau ir nesuprantu? Apšvieskit!

Tokį klausimą uždaviau trumpalaikės nuomos profesionalų grupėse – atsakymo nežinojo niekas. O tie palangiškiai kurie yra grupėje, sakė nežino, kodėl taip pas kitus kolegas gali būti. Šventosios pusė apskritai tyli, nes ten pagrinde ir vyksta tas žaidimas su patalyne.

Spėliojome, gal dėl drėgmės sunku išdžiovinti, papildomos išlaidos ir užtat siūlo patalynę vežtis patiems? Būtų nesąmonė, ne tokia jau ten drėgmė, nepasakokit, esu Klaipėdoj 6 metus gyvenus.

Labiausiai prajuokino kolegės komentaras:

Žodžiu, aš nesuprantu šios tradicijos ir vargu ar ją supranta tie, kurie ją vis dar pagal seną sukirpimą taiko. Nes higienos prasme man tai toks košmaras…

Taip ir įsivaizduoju tūlą lietuvį, kuris žvelgdamas į patalynės kainininką primeta kiek čia alaus išeina ir nusprendžia – tiek to, pora dienų be užvalkalo pagyvensim.

Tada vakare po septinto alaus į užvalkalu neapvilktą antklodę droč**a savo mažą mikį.

O po tokių svečių valytoja tik papurto, pakedena antklodes ir gražiai sulanksto ant lovos galo. Galvodama, jog jie naudojo savo paklodes ir užvalkalus, jei jau neprašė už papildomą mokestį.

Ir net nebandykit manęs įtikinti, jog tos antklodės yra skalbiamos po kiekvieno svečio ar bent jau kartą per mėnesį. Ta prasme, rimtai tikitės? Naivuoliai! Kas skalbs patalynę, kas valys čiužinius, jei gaila duoti net užvalkalus – gi nuostolis grynas (sarkazmas)!

Normaliame pasaulyje tam ir yra užvalkalai, kad būtų palaikoma švara po kiekvieno svečio.

Aš dar apie čiužinio apsaugas kitame straipsnyje kalbėjau,  tai dabar jaučiuosi lyg kokia hipsterė – čia dėl ko tu taip stengiesi, svečių? Tegu savo patalynę vežasi (įgarsinkit bobutės balsu).

Komentaras FB.

Ir ta patalynė tik vienas iš „perliukų”. Jų, kaip smėlio mūsų pajūryje – apstu. O gaila. Turime nuostabų smėlio paplūdimį, kurio gali pavydėti tiek ta pati dabar išpopuliarėjusi Kroatija, tiek daugelis Ispanijos paplūdimių. Ta prasme, seriously, po vaikystės statant smėlio pilis mūsų pajūryje ir dabar pakeliavus pietų kraštuose, suprantu, jog Costa Brava super smėlėtas paplūdimys yra tik žvyras palyginus su mūsiškiu 😀

Močiutes pakeitė anūkai, tačiau mąstysena, „išgręžkim turistus”, nes vasara trunka tik 3 mėnesius, nepasikeitė.

Vieną ką šioje situacijoje matau – tai vizualų kainos mažinimą. Pasakai mažą kainą, o tada prasideda – nori patalynės + tiek, nori parkavimo vietos + aniek, nori kaitlentės + tretiek.

Apie vieną rimtą šito gręžimo arba kaip įvardinta kapeikavimo aspektą gerai parašė A.Milašius, kai šalia turistinio objekto už kurio bilietą sumoki, būtinai prilips mokama automobilių aikštelė, o jei automobilį pasistatysi toliau nemokamai, tavęs į tualetą neįleis. Ieškoma kaip gauti pinigų nesukuriant papildomos vertės. Su tokiu požiūriu netapti mums turistine šalimi.

O su tokiomis patirtimis patys nepretenduojame tapti savų kurortų ambasadoriais. O tie, kurie tą patalynę už papildomus centus skaičiuoja ir sumokėjus numeta kaip šuniui kaulą patiems apsivilkti, tikrai nepretenduoja tapti metų šeimininkais.

Komentaras FB.

Gal dėl to, net karantino suvaržyti visi veržiasi į Turkiją ir Graikiją. Ir šiemet priversti pasitenkinti Palanga, jie tik atsilaisvinus sienoms vėl lėks ten – kur truputį yra daugiau komforto ir padorumo. Ir patalus pakloja lovose švarius be papildomo mokesčio…

PS. Būtų neteisinga varyt į vienus vartus. Yra nuostabių ir svečių patogumų besirūpinančių šeimininkų tuose pačiuose kurortuose, pas kuriuos norisi grįžti ir grįžti. Ir jie tvarkosi nuomojamus būstus europietiškos mokyklos principais, žinodami kas yra svetingumas ir kaip turėti lojalius svečius. Tikiuosi kol pasensiu jie ims viršų ir jų bus daugiau nei sovietinės mokyklos gręžėjų.

Nepraleiskite