Pradžia Patarimai iš patirties 4 smulkmenos, kurios palengvina host‘ų darbą ir garantuoja geresnius atsiliepimus

4 smulkmenos, kurios palengvina host‘ų darbą ir garantuoja geresnius atsiliepimus

Autorius Žavinta Kiliūtė

Kaip palengvinti savo gyvenimą, įtikti klientui ir dar sulaukti gero atsiliepimo? Misija nėra sudėtinga, jei įdedi truputį širdies į būsto paruošimą ir mąstai logiškai kaip išspręsti dažniausiai kylančias problemas.

Kadangi pati dažnai keliauju ir apsistoju įvairiuose nuomojamuose apartamentuose, pastebiu, jog ne visi šeimininkai žino apie kelias gyvenimą lengvinančias smulkmenas, kurias čia ir aptarsiu.

Čiužinio apsauga – švaros garantas svečiams

Šiandien, po dviejų savaičių svečių viešnagės, išmečiau čiužinio apsaugą – nebeišsiplovė. Nuostolis apie 10 €. Tačiau kelių šimtų eurų vertės čiužinys neturi nė dėmelės. Nors įsigytas prieš 3 metus. Čiužinio apsaugas naudoju tiek sau namuose, tiek svečiams ir man tai labai įprastas namų daiktas. Tačiau pastebiu, jog daug kas jų nenaudoja nuomojamose butuose. O kodėl reikėtų?

Pirmiausia, nuo dėmių nesame apsaugoti – vieni svečiai labiau prakaituoja, naktį netikėtai prasideda menstruacijos, netyčia išpilama kava ir pan.

Antra, čiužinio valymas užtrunka ilgai, kainuoja daugiau nei čiužinio apsauga. Įsisenėjusias dėmes itin sunku ar kartais nebeįmanoma išvalyti.

Trečia, dėmės ant čiužinio svečiams signalizuoja apie prastą būsto priežiūrą.

Svečiams nepasakysi, jog čia išplauta, bet dėmės įsisenėjusios ir tik liko gelsvas plėmas. Jie girdi „bla bla bla“ ir mato purviną čiužinį.

Ketvirta, čia toks ekstra hack‘as – sofai-lovai perku storesnes čiužinio apsaugas – kažkas tarp įprastos apsaugos ir ančiužinio. Paklojus tokį ant sofos-lovos, svečiui minkščiau, patogiau, nesijaučia jokie sofos sujungimai ar linkiai. O ir savaime suprantama, sofa yra apsaugoma.

Bonus patarimas perkantiems naują čiužinį. Pirkite su keičiamais čiužinio užvalkalais. Ekstra atveju, tereikės nuvilkti ir išskalbti ar nuvežti į valyklą tik užvalkalą, o ne visą didelį čiužinį. Turėsite dvi apsaugas – čiužinio apsaugą ir čiužinio užvalkalą, kurį galima skalbti ir keisti.

Blackout užuolaidos – privatumas, miegas ir vėsa

Saulei nepralaidžios užuolaidos šiuolaikiniuose būstuose pasirenkamos vis dažniau. Ir ne veltui, nes jos atlieka tris svarbias funkcijas:

Pirma, leidžia miegoti šviesai jautriems žmonėms naktį. Ypač svarbu, kuomet į miegamojo langus nukreipti gatvės žibintai. O kartais ir pilnatis ryškiai šviečia… O „pelėdos“ šiaip nenori su aušra kilti ir nori ilgiau pasnausti.

Antra, sulaiko karštį tomis itin karštomis vasaros dienomis.

Trečia, garantuoja visišką privatumą, nes net silueto pro langą iš gatvės nesimato.

Labiau noriu atkreipti dėmesį į antrą punktą. Pas mane butuose nėra kondicionierių (butai senos statybos daugiabučiuose). Karštų vasaros dienų pasitaiko pakankamai paskutiniais metais. Vienintelis nemokamas būdas išlaikyti butą vėsų – užtraukti užuolaidas, kuomet saulė šviečia į langus. Paprasta kaip 2×2 ir svarbiausia nieko nekainuoja.

Žinoma, galima sakyti, jog yra ir kitų būdų vėsinti butą – apsauginės žaliuzės, kondicionieriai, vėsintuvai ir pan. Tačiau užuolaidos man visų pirma interjero dalis, o jei tuo pačiu jog ir kitą funkciją gali atlikti – dar geriau!

Smulkmenos puodeliui kavos – geresniems atsiliepimams

Kai svečiai klausia, ką reikia atsivežti, atsakau, jog dantų šepetėlį ir lagaminą.

Kitaip sakant, tokie dalykai kaip patalynė, rankšluosčiai, higienos priemonės ir kava – bus. Pastaroji kažkaip kai kuriuose trumpalaikės nuomos būstuose neegzistuoja.

Iš svečio pozicijos, atvykus 1-2 dienoms, iš karto lėkti į parduotuvę ir pirkti kavą, arbatą ir cukrų, vien dėl puodelio arbatos prieš miegą ir pirmo puodelio kavos vos prabudus, kelia nepasitenkinimą. Ir ne, ne visi geria kavą tik kavinėse.

Todėl visada palieku žmonėms pakankamai kavos ir arbatos, jog užtektų kelioms dienoms – atvykę ilgesniam laikui bet kokiu atveju apsiperka, o atvykę kelioms dienoms nesuka sau dėl to galvos. Tuo pačiu spintelėje yra ir druskos bei prieskonių ir aliejaus. O ant stalo visuomet padėta nedidelė lėkštute su keliais šokoladiniais saldainiais bei buteliukas vandens.

Investicija? Realiai 0 Eur. Per keturis metus daugiau žmonės paliko kavos, cukraus, druskos, ryžių bei makaronų nei pati pirkau. Vieni išgeria, kiti išgeria ir nuperka naują, treti neišgeria, o dar savo palieka. Kavos dar retkarčiais perku, bet štai pernai iš palikto cukraus dar papildomai ir uogienę viriau, o prieš porą metų visi tiek druskos buvo palikę, jog laiptus ja barsčiau kai buvo slidu žiemą. Žodžiu, jei palieki pradžiai, visuomet atsiras žmonių, kurie paliks papildomai.

Ir jei atrodo, o kam čia reikia, tai tokios smulkmenos tiesus kelias į geresnius atsiliepimus.

Svečio atsiliepimas Booking.com
Svečio žinutė telefonu.

Diskeliai makiažui valyti = švarūs rankšluosčiai

Arba bet kokia kita priemonė makiažui valyti(pvz, makiažo valymo servetėlės). Merginos vakare nori nusivalyti makiažą, o keliaujant lengvai arba krepšį kraunantis paskutinę minutę, valymo priemonės pasimiršta. Tokiu atveju, labiausiai kenčia rankšluosčiai. O makiažo dėmės iš baltų rankšluosčių išsiplauna itin sunkiai. Arba neišsiplauna. Tad bet kokia priemonė, kuri leidžia išvengti purvo ant rankšluosčių – yra pateisinama ir apsimoka.

Pagal tai, kiek yra sunaudojama diskelių, sprendžiu, jog tai labai paklausi priemonė ir naudinga viešnioms. O ir sugadintų rankšluosčių po to, kai pradėjau dėti diskelius, sumažėjo kelis kartus.

Taigi, ar pas tave būstuose yra šie paminėti daiktai? Ne? Kodėl? O gal prieš šio ketvertuko pridėtum dar vieną ar du? Brūkštelk komentarą!

Nepraleiskite