Pradžia Nuo ko pradėti? Domitės trumpalaike nuoma? Štai ką verta sekti, klausyti, žiūrėti

Domitės trumpalaike nuoma? Štai ką verta sekti, klausyti, žiūrėti

Autorius Žavinta Kiliūtė

Pataisykite, jei klystu, tačiau universitete dar niekas nemoko trumpalaikės nuomos apartamentų administravimo. Kaip įsirengti namelį medyje ir priimti pirmus svečius, koks turi būti nuomojamo būsto virtuvės inventorius, ką reikia žinoti apie mokesčius,  kodėl mūsų nekenčia viešbučiai ir kaimynai – tokių dalykų mokslų niekas nekremta ir diplomo negauna. Mokomės vieni iš kitų bendruomenėse, tinklalapiuose, iš spaudos straipsnių. Tikiuosi ir iš ModernusSvetingumas.lt tinklaraščio 🙂

Tad noriu pasidalinti tuo informacijos srautu, kurio esu apsigobusi. Ką skaitau, klausau, žiūriu ir kas leidžia tobulėti. Pripažinsiu, kad norėčiau skaityti ir klausyti daugiau tautiečių kuriamo turinio, bet yra kaip yra. Gal jūs žinote žmogų, kuris tyliai kuria įdomų turinį apie trumpalaikę nuomą?

FB grupės

Aš esu ta senesnės kartos persona, kuri viską žiūri Facebook‘e 🙂 Todėl sekamų FB grupių pas mane iš ties daug, čia paminėsiu tikrai tik mažą dalį. Lietuviškose daugiau klausimų nei atsakymų, o užsienio (daugiausia JAV) daug dramos ir emocijų(pasiimkit popkorno). Tačiau jei ir ne viskas yra aktualu, verta sekti ir stebėti tendencijas, pokyčius, techninių problemų sprendimus.

Lietuviškos FB grupės.

Lietuvos Superhostai – bendra grupė, kur kalbama ir apie Airbnb, ir Booking. Šioje grupėje esu administratorė ir dažniausiai mane galima rasti.

Lithuania Airbnb Host Community – oficiali Airbnb grupė sukurta lietuviams, įkūrėjas Airbnb.

Trumpalaikės nuomos administravimas / Short-term rental management  – kolegų įkurta hostų grupė.

Airbnb Lietuva – Airbnb hostams skirta grupė.

Keliauk po pasaulį ir dalinkis įspūdžiais – nes reikia žinoti kas vyksta ir kitose barikadų pusėse.

Užsienio FB grupės, anglų kalba.                    

Airbnb Professional Hosts

The Hosts of Airbnb Automated

The STR Community – Airbnb & VRBO Host Discussion Community

Grupių yra iš ties daug, yra daug kokybiško(arba nebūtinai) turinio, atsakymų į tikrai sudėtingus klausimus. Bet svarbu ne tik skaityti, bet ir patiems dalintis patirtimi, situacijomis, sprendimais.

Žmonės.                 

Tomas Grižas.

Neturime daug lietuvių kurie plačiai kalbėtų apie trumpalaikę nuomą, tačiau tikrai besižvalgant galima tokių rasti. Tomas yra trumpalaikės nuomos administravimo įmonės Houseys įkūrėjas ir daug kalba apie gyvenimą, verslą, investavimą. Pastaruoju metu itin suaktyvėjęs, matyt pailsėjęs Tenerifėje ir pasikrovęs energijos iš sėkmingų investavimo projektų šiltuose kraštuose.

Kartais jaučiu, jog Tomas turi daug energijos ir žinių, bet mažai kantrybės rašyti ilgesnius, išsamesnius įrašus, tad su visada su nekantrumu laukiu kokio podcasto ar laidos su juo.

Tomą galima sekti FB: https://www.facebook.com/tomasgrizashouseys

Sean Rakidzich.

Deja, ne lietuvis. O galėtų J Charizmatiškas, stipriai motyvuojantis ir sakantis, jog milijonas – ne riba. Nors jaučiasi daug amerikietiškos pompastikos, tačiau man dažnai patinka jo pasiklausyti ir pasikrauti energijos dirbti dar geriau. Sean pagrindinė idėja yra automatizuoti Airbnb procesus, padaryti viską kuo paprasčiau ir uždirbti daugiau. Paskutinė jo mintis – mes parduodame ne butus, o laiką. Todėl uždirbame kai butas yra užimtas svečių. Ar gi ne tiesa?

Sean galima sekti jo Youtube kanale https://youtube.com/@AirbnbAutomated

Leidiniai.

Žurnalas Investuok.

Vienaip ar kitaip, svetingumo verslas yra investicija. Tad reikia suprasti ne tik kaip įtikti svečiams, bet ir kaip pasiimti pelną. Šis žurnalas į mano namus pradėjo eiti kitu tikslu, bet praktiškai kiekviename numeryje galima rasti  bent du, kartais ir visus keturis-penkis straipsnius susijusius su nuoma, įskaitant trumpalaikę nuomą, taip pat apie interjero tendencijas, nekilnojamo turto rinką, mokesčius ir pan.

Jei bendrai dar neužaugote iki žurnalo apie investavimo skaitymo, tuomet dėl kelių straipsnių pirkti gal ir neverta. Tačiau verta paklausinėti kas iš draugų, giminių ar darbo kolegų prenumeruoja ir pasiskolinti vakarui.

Pasidomėti kas tai per žurnalas, jei iki šiol negirdėjote: https://www.investuok.eu

Kursai, webinarai.

Starfish Academy.

Iš vienos pusės tikrai nesu fanė, nes chebra galėtų tikrai geriau, bet iš kitos pusės, jie bent retkarčiais kalba, daro kursus, webinarus apie trumpalaikę nuomą. Prieš keletą metų esu pirkusi kursus apie trumpalaikę nuomą, pasidariau išvadą, jog žinau per daug, kad man būtų naudinga (apart to, kad pajutau spyrį į gerą vietą daryti geriau), bet naujokams gali būti geras užvedimas ant kelio. Šiuo metu peržiūriu jų nemokamus seminarus, kas visai geriau nei bukai spoksoti į tiktoką.

Starfish Academy galima rasti: https://www.starfishacademy.lt/

Svetingumui reikia sugerti daug įvairios informacijos

Aišku čia išrinkau tik labiau teminius dalykus apie trumpalaikės nuomos verslą, tačiau reikia suprasti, jog svetingumas apima daugybę temų ir mes tampame tiek savo šalies ambasadoriais, tiek gastronomijos ekspertais, gidais, visų galų meistrais.

Tiktok kanalai apie tai kaip išvalyti pačias įvairiausias dėmes – žiūrim. Netflix laidos apie prabangių namų įrengimą – žiūrim. Tada dar peržiūrim laidą kaip tą patį prabangų efektą išgauti už centus. O kur dar interneto erdvės, kuriose mokomės optimizuoti savo laiką ir vertinti savo žinias. Nepamirštant užsukti į renginių kalendorių, nes privaloma žinoti kas savaitgalį vyksta mieste bei aplankyti tą naują prieš savaitę atsidariusi restoraną, nes gi reikės kažką parekomenduoti svečiams. Tad gyvenimas apsupa tikrai daug įvairios informacijos.

Nepraleiskite