Pradžia Patarimai iš patirties Jus tikrina VMI. Kokių klausimų gali sulaukti jūsų svečiai?

Jus tikrina VMI. Kokių klausimų gali sulaukti jūsų svečiai?

Autorius Žavinta Kiliūtė

Pagal FB grupės Superhostai apklausos duomenis, dar mažai mūsų bendruomenės narių susidūrė su VMI tikrinimais. Tačiau sklandančias istorijas virtusias legendomis apie tikrinimus, baudas ir ilgą procesą, tikrai žinome.  Istorijos nepapasakosiu, bet kliuvo gabalėlis užkulisių, tad pasidalinsiu.

Vieną dieną sulaukiau skambučio iš VMI dėl patikrinimo trumpalaikės nuomos. Iš pradžių atsijungė smegenys, nes pirma mintis – „Už ką mane taip?!!!“. Tada supratau, kad ne mane, o žmogų, pas kurį buvau kažkada (2020 metais) apsistojusi. VMI specialistė klausė ar gali pateikti man apklausos anketą, nes mato mano pavedimą tikrinamam žmogui. Sutikau. Ir štai kokių klausimų sulaukiau, laisva forma.

Laba diena.

VMI turimais duomenimis, Jūs į AAA BBB sąskaitą 2020-XX-YY pervedėte ZZ Eur. už Jums suteiktas trumpalaikės būsto nuomos paslaugas. Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 33 straipsnio 1 punkto nuostatomis, mokesčių administratoriaus funkcijų atlikimui, prašome iki 2023-XX-YY pateikti informaciją apie AAA BBB Jums suteiktas trumpalaikės nuomos paslaugas CCC mieste, atsakant į pateiktus klausimus:

1.      Kokiu būdu ar kokioje svetainėje ar platformoje  (Booking.com, Prie Jūros.LT, Trumpam.LT ar kt.) užsisakėte nuomos paslaugas? Pagal galimybes nurodykite išsinuomoto būsto vietą ir tipą (kotedžas su lauko terasa ir masažiniu kubilu, svečių numeris su bendro naudojimo baseinu, atskiras poilsio namelis su privačiu baseinu ir masažiniu lauko kubilu, butas daugiabutyje ar  kt.).

2.      Kokį mėnesį ir kokiam laikotarpiui (parai, dviem paroms ar ilgiau) nuomojotės patalpas (esant galimybei nurodykite konkrečias datas)?

3.      Nurodykite kokia buvo būsto nuomos paros kaina.

4.      Nurodykite kiek iš viso, įskaitant ir pervestą ZZ Eur sumą, jei tai buvo avansas ar rezervacijos mokestis, sumokėjote už visą nuomos laikotarpį.

5.      Jei už nuomą mokėjote daugiau nei ZZ Eur, nurodykite kada, kam ir kokiu būdu (grynais, į  nurodytą kitą banko sąskaitą) sumokėtoje likusią sumą už visą nuomos laikotarpį.

6.       Ar būsto nuomos laikotarpiu papildomai naudojotės kitomis būsto nuomotojos teikiamomis nuomos paslaugomis (kubilo, baseino, dviračių, paspirtukų ar kt. turto nuoma). Jei taip, prašome nurodyti ar už šias paslaugas mokėjote papildomai (ar jos buvo įtrauktos į būsto nuomos kainą). Jei mokėjote papildomai, prašome pagal galimybes  nurodyti, už ką mokėjote papildomai ir papildomai sumokėtą sumą bei atsiskaitymo būdą (grynais, pavedimu).

7.      Jeigu aukščiau nurodytą sumą AAA BBB pervedėte ne už nuomos paslaugas, prašau nurodyti už kokias prekes ar paslaugas buvo atliktas apmokėjimas.

Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą ir atsakymą                                              .

Atsakymus pateikiau, greičiausiai daugiau šia tema jokių užklausų nesulauksiu ir man istorija baigta.

Ką galima iš to išmokti? Net nežinau, jei dirbate sąžiningai, tai greičiausiai nieko žinoti ir nereikia, viskas kaip ir aišku. Jei ieškote būdų kaip nusukti mokesčius – žinokite, jog vis tiek specialistai iškapstys 🙂

Bandėme su kolegomis pamodeliuoti situacijas, kodėl žmogus tikrinamas. Nes sakykim, jei dirbama pagal verslo liudijimą, tai mokesčiai sumokami perkant verslo liudijimą, tad VMI kaip ir neaktualu kiek iš svečio gavai pinigų. Tačiau jei deklaruojamos pajamos arba dirbama pagal individualios veiklos pažymą, MB ar kitą panašią formą, jau VMI aktualu pasitikrinti ar nenusukate pajamų ir deklaruojate teisingai.

Kitas variantas – dirbant kurortiniuose miesteliuose arba nuomojant būstus vietose, kur teikiamos papildomos paslaugos (dviračių nuoma, valčių nuoma, kubilas ir pan), papildomoms paslaugos gali būti reikalingas ir papildomas verslo liudijimas. Tad gali būti tikrinamas šis aspektas.

Turite savo istoriją apie VMI tikrinimą? Parašykite man, galima anonimiškai, būtų išties įdomu ne tik man, bet ir kitiems kolegoms 🙂

Patiko? Naudinga? Pavaišink kava ir bus daugiau 😉

Nepraleiskite

Leave a Comment