Pradžia Patarimai iš patirties Airbnb svečių žinutės, kurios gali pridaryti bėdos

Airbnb svečių žinutės, kurios gali pridaryti bėdos

Autorius Žavinta Kiliūtė

Iliustracijos – mano pačios gautos žinutės, kurios yra geri scam ar fishing pavyzdžiai. Kitaip tariant, žinutės, kurios tikrai nereiškia, jog kažkas nori užsakyti jūsų Airbnb būstą, o nori iš jūsų pasipelnyti.

Kada verta įtarti, jog su žinutėmis „kažkas negerai“?

  • Siūlo milžinišką uždarbį (nemokamas sūris tik pelėkautuose).
  • Prašo kontaktuoti už Airbnb ribų, sako, jog Airbnb žinučių neskaito.
  • Sako, jog kažkokiam forume jūsų būstas turi blogus atsiliepimus ir primygtinai siūlo patikrinti tą forumą.
  • Pasakoja istoriją, jog rezervuos būstą, bet jame negyvens ir galit pasidalinti pinigus.
  • Pasakoja, jog nesugeba užsakyti per Airbnb ar Airbnb neveikia.

Schema „aš ten negyvensiu“

Gana dažna istorija apie tai, jog išsinuomos, bet gyvens pas draugą, o kadangi kelionę apmoka įmonė, tai žmogui reikia turėti patvirtinimą, jog kažkur apsistojo, apmokėjo. O kadangi negyvens, prašo per sistemą sumokėtus pinigus atiduoti pervedant į sąskaitą.

Schema atrodo įtikinama mūsų krašte, nes dar išlikusi kruopelė sovietinio charakterio „apgaukim šefą, pinigai į kišenę“. Tačiau realiai tokiose scenarijuose naudojamos vogtos kortelės, kurios po kelių dienų (kai jau būna pinigai pervesti jums, o jūs atiduodat apgavikams) yra užblokuojamos, pinigai gražinami tikram savininkui, o jums perduodama informacija nedelsiant iškraustyti gyventoją, ir su policija išsireikalauti pinigus. Tačiau gyventojo jūs neturite. Pinigų nėra. Ir vietoj uždarbio – turite ne 0, o jau net minusą kišenėje. Schemos atmainų yra visokių, man žinoma ši – gali būti ir kitokių variantų.

Schema „pažiūrėk – ten tavo butas“

Antra populiari strategija – nulaužti jūsų Airbnb paskyrą, pakeisti sąskaitos numerį, kad pinigai už rezervacijas eitų apgavikams. Čia pasitelkiamos žinutės, jog žmogus labai nori užsisakyti jūsų Airbnb būstą, bet dvejoja, nes bendruomenės forume rado apie jus blogų atsiliepimų.

Duoda nuorodą, kuri vizualiai atrodo panaši į Airbnb tinklalapį. Norint pažiūrėti apie ką kalba – prašo prisijungti prie sistemos – prisijungimo forma viens prie vieno kaip Airbnb. Tad natūraliai vedi Airbnb duomenis. Ir čia jūsų prisijungimas nuskaitomas, jūsų paskyros duomenys pas vagišius.

Ką daryti gavus tokias žinutes?

Žinutės siunčiamos pateikiant užklausą rezervuoti, tad atmeskite prašymą rezervuoti ir iškart paspauskite mygtuką „Pranešti apie vartotoją“ (Report user).

Esate gavę panašių ar kitokių žinučių? Pasidalinkite komentaruose, įdomu, kokių pavyzdžių esate pririnkę jūs?

Nepraleiskite