Pradžia Patarimai iš patirties Norėjau kaip geriau… arba kas nepasiteisino trumpalaikės nuomos butuose

Norėjau kaip geriau… arba kas nepasiteisino trumpalaikės nuomos butuose

Autorius Žavinta Kiliūtė

Trumpalaikės nuomos administravimas yra nuolatinis virsmas, judesys ir ieškojimai. Visada žvalgausi pavyzdžių, įdomių idėjų, kurios palengvintų administravimą, buitį ir būsto priežiūrą, sumažintų išlaidas ir pakeltų komforto lygį svečiams. Visgi, kai kurie dalykai, kurie atrodo wow galvoje ir ko noriu savo pačios namuose, trumpalaikės nuomos būstuose nepasitvirtina. Arba tiesiog apskritai paaiškėja, jog tai niekam tikusi idėja.

Apie ką aš? Štai keli nepasiteisinę bandymai. Garantuotai įvairių nevykusių bandymų turite ir jūs 🙂

 Nuo judesio užsideganti šviesa koridoriuje

Kai grįžtu namo tamsiu paros metu, pirmiausiai užsidegu šviesą koridoriuje. Žinau kur mygtukas, apgraibom mieganti galėčiau paspausti. Tačiau pradėjau galvoti, jog svečiams tas „apgraibom“ atėjus pirmą kartą, ypač patiems su self check in gali būti nemalonus ar nepatogus. Todėl sugalvojau būti gudri ir koridoriuje padaryti šviesą įsijungiančią nuo judesio, kad įėjus būtų iškart šviesu. Idėja gera, išpildyti nebuvo sunku. O bet tačiau…

Koridorius yra atviro holo tipo, iš ten ir durys į vonios kambarį. Tai reiškia šviesa užsidega einant ir ten, ne tik pro laukines duris. Ir paprastiems žmonėms tai nieko, tačiau šeimos su vaikais iškart išreiškė pageidavimą atjungti šviesą. Nes prieini prie koridoriaus ir šviesa užsidega, o jei svetainėje miega vaikas, jis gali pabusti. Kas tėveliams tikrai nėra trokštamas vakaro įvykis, ypač jei sunkiai užmigdei.

Rezultate, teko praleisti papildomas 20 minučių pertvarkant apšvietimą koridoriuje, jog įsijungti nuo judesio funkcija būtų atjungta papildomu mygtuku, jei to reikia.

Kavavirė

edf

Pirmieji svečiai pas mane buvo amerikiečiai. O prisižiūrėjusi amerikietiškų filmų, pagalvojau, jog geras sprendimas būtų įsigyti drip tipo kavos aparatus. Nes gi tokiuose ir serialo Draugai personažams kavą kavinėje taisė. Nepamaišė ir tai, jog tai pakankamai pigus daiktas. Visgi, tai nėra itin populiarus prietaisas virtuvėje. Kavai labiau naudojami french press ir espresso moka pot.

Neperšlampamos paklodės

Vienas geriausių sprendimų saugančių lovos čiužinį bei miegamas sofas, yra čiužinio apsaugos. Esu apie jas rašiusi ir ne vienas naujokas šiuo patarimu pasinaudojo ir dėkojo. Jei ne čiužinio apsaugos nežinau kiek kartų būtų tekę daryti čiužinio giluminį valymą arba keisti patį čiužinį.

Tačiau sugalvojau, kad kam naudoti čiužinio apsaugas, kurios pakankamai didelės ir užima nemažai skalbimo vietos, kai galima naudoti neperšlampamas paklodes, kurios yra kelis kart plonesnės, mažesnės, realiai kaip paklodės, o atlieka tą pačią funkcija – neleidžia sutepti čiužinio. Mintis buvo dėti neperšlampamą paklodę bei paklodę, o atsisakyti čiužinio apsaugos.

Žinojau, kad neperšlampamos paklodės šiugžda. Bet kas taip… Nerizikavau palikti kaip planavau, nes žmonės tikrai nebūtų užmigę, jau nekalbant apie jautriai miegančius mažuosius. Žodžiu, galutiniam rezultate (gi gero daikto nemesi), tam, kad nešiugždėtų miegant, teko vis tiek ant viršaus dėti čiužinio apsaugą ir paklodę.

Lovos užklotai

Aš mėgstu lovos užklotus. Patinka, jog matosi vientisas užklotas, o ne pati patalynė. Tačiau tai dar viena papildoma vargo vakarienė man, nes dar vienas papildomas daiktas skalbti po kiekvieno svečio. Namuose aš lovos užtiesalą einant miegoti nuimu, susilankstau ir padedu į jam skirtą vietą. Tuo tarpu kur tik nesu radusi po svečių jo – ant spintos, po lova, už lovos, ant žemės. Jau nekalbant apie tai, kad ant jo miegama. Tad vietoj labiau dekoratyvios funkcijos gavau papildomą skalbimą.

Odinė sofa

Gal reiktų patikslinti – juodai balta odinė sofa. Atrodo solidžiai, puikiai įsipaišė į interjerą, sumokėjau palyginti nedaug. Tai viena iš pirmųjų sofų, kurią pirkau specialiai butui ir tikrai galvojau, jog per odą lengvai brūkštelėsi nuvalyti dulkes ir viskas, neįsigers purvas kaip į medžiagines, nereikia deep cleaning kas kurį laiką. Tuo labiau, kad pati namie gyvenu su ruda sofa. Naivumas ar ne? Apie tai, kad po kone pirmų svečių su mėlynais džinsais prisėdimo ant sofos ji atrodys baisiai, tikrai nepagalvojau. Dar niekada neteko tiek eksperimentuoti ir tiek išleisti odos valymo priemonėms, kiek tą valandą, kai išvyko svečiai ir žinojau, kad netrukus atvyks kiti. Išvaliau. Valymo priemonių dar turiu 10-čiai metų. Odinės šviesios sofos gyvenime nebepirksiu.

Didelis kavos staliukas

Viename bute nužiūrėjau didesnio formato (90×90 cm) staliuką. Atrodė fainas, svetainė didelė, viskas atrodė puikiai, staliukas tapo ir erdve sudėti stalo žaidimus, žurnalus ir pan. Tačiau pasirodė, jog tai itin nepraktiškas sprendimas kai norima išskleisti sofą miegojimui, nes jį sunku nustumti ir jau tampa ankšta kambaryje. Kadangi daiktas geras, tiesiog prisukau ratukus ant dugno, jog būtų patogiau nustumti, o dėl ankštumo laikinai užmerkiau akis, kol įsigijau naują, dvigubai mažesnį staliuką.

Pasidalinkit – kokie nevykę sprendimai, idėjos, nepasiteisinę pirkiniai aplankė jūsų trumpalaikės nuomos butus? 🙂

Nepraleiskite